Sekční TRIDO klasická

◂ ZPĚT
trido klasicka1
Ukázka klasické instalace Trido

Čím se vyznačují klasická sekční vrata TRIDO? Je to především robustní mechanika s moderním způsobem spojování zvanou TOX (spoje jsou velmi odolné proti prorezivění), osvědčený torzní pružinový systém s minimální životností 30000 cyklů! ve standardu, unikátní středová konzola pro uchycení pohonu a hřídele, dokonalé utěsnění na všech čtyřech stranách s vysokou životností pryžových dílů. Základní mechanika požaduje minimální ostění 100 mm (volné místo po stranách stavebního otvoru) a výšku nadpraží 220 mm (volné místo nad stavebním otvorem ke stropu). Ale TRIDO má v nabídce i speciální verzi mechaniky pro malé ostění a nadpraží, mechaniku TRIDO Mini. Ta požaduje pouze ostění 50 mm a nadpraží také 50 mm a to i s pohonem, to jsou parametry naprosto unikátní a většina firem na trhu nemá na takový stavební případ žádné rozumné řešení. Vrata jsou pak nejčastěji spojována s výbornými německými pohony Sommer, v některých případech dáváme vrata TRIDO do kombinace s francouzskými pohony renomované značky Somfy. Vždy jde o komplet nejvyšší kvality, technicky i esteticky a také po stránce bezpečnosti provozu.

trido klasicka2
Detail klasického řešení Trido

Panely, sekce použité v konstrukci všech vrat TRIDO, jsou vždy v celé šíři vyplněné PUR pěnou 40 mm a mají velmi odolný povrch a vždy vynikají perfektním vzhledem, který uspokojí každého investora a zájemce o moderní garážová vrata. Samozřejmostí jsou u vrat TRIDO všechny nejmodernější bezpečnostní prvky, včetně speciálně tvarovaných spojů panelů, aby nemohlo dojít k sevření prstu osob při zavírá vrat. Panely mají různý vzhled a povrch, podle konkrétní nabídky. Jsou čtyři základní typy povrchů a to hladký, woodgrain (struktura dřeva), stucco (omítnutá zeď) a mikrolamela (někdy nazývaná "valcha"). Dále jsou možné kombinace designů od plně hladké (bez prolisu), se středovou drážkou, s více prolisy (někdy také lamela, připomíná jemné palubky) a ještě také dříve oblíbenou verzi kazeta. Možnosti vzhledu jsou buď v některé ze základních barev nebo v základních  typech dřevodekoru. Je nutno podotknout, že panely není možné mít ve všech možných kombinacích, ale je nutno vybrat z určité omezené série, jak je ostatně běžné u všech značek sekčních garážových vrat. Důvod je prostý: vlastní sortiment se řídí poptávkou trhu a ta je často ovlivněna módními vlivy a také nabídkou firem instalujících okna a vchodové dveře. Stále platí pravidlo, že barvu či dekor garážových vrat vybíráme především s ohledem na instalovaná a nebo k instalaci zamýšlená okna.

Ale je také možno vybrat z rozšířené nabídky dřevodekorů (panely se potahují fólií naprosto totožnou s fólií používanou na profily plastových oken) a nebo je možnost vybrat si některou barvu ze vzorníku RAL (potom se zpravidla bílý panel stříká do vybraného odstínu).

trido klasicka3
Povrch woodgrain (dřevo) - stucco (omítka) - mikrolamela (valcha)
trido klasicka4
Design hladký - středová, centrální drážka - lamela
trido klasicka5
Zlatý dub - ořech/tmavý dub - třešeň - mahagon
trido klasicka6
Barvy vzorníku RAL - rozšířené imitace dřeva
trido klasicka7
Vstupní dveře a práh standardní (140 mm), nízký (90 mm) a ultra-nízký (cca 27 mm)
trido klasicka8
Vstupní dveře a prosklení MATRIX A1

logo TRIDOV neposlední řadě se vrata také dají složit z panelů s hliníkovými rámy, označované jako MATRIX A1, v kterých může být prosklení, ale i jiné, například kovové výplně. Dlužno dodat, že není možno vždy všechny povrchy, designy a barvy nebo dřevodekory libovolně objednávat. Firma TRIDO pečlivě vybrala hlavní žádané kombinace, aby uspokojila přání a potřeby velkého množství zákazníků. Například kazeta je dostupná pouze v bílé barvě nebo žádaném dřevodekoru zlatý dub nebo poslední dobou pro vrata velmi populární třešeň (Cherry Amaretto) je v hladkém povrchu možná jen v rozšířené sadě imitací dřeva, ve fólii (o něco dražší řešení). Možné kombinace je možno najít a vybrat v kategorii ...Technické info. Také je možno panely vrat obložit materiály, které byly použity na fasádu domu a vznikají potom naprosto jedinečná fasádní vrata (pravé, dřevěné palubky, měděné či nerezové obkladové panely a pod.).

Samozřejmě je také možno do klasických garážových vrat TRIDO namontovat vestavěné dveře. Ty mohou být se standardní prahem velikosti 140 mm, sníženým prahem 90 mm a nebo s prahem ultra nízkým asi 27 mm. Samozřejmě standardní práh je vhodný u velkých a průmyslových vrat pro potřebnou velikou tuhost vratového křídla a naopak ultra nízký práh nachází uplatnění v menších privátních vratech, kde zjednodušuje manipulaci s jízdními koly nebo třeba kočárky. Dveře jsou vždy vybaveny samozavíračem, zámkem a klikou, může do nich být instalováno okno. Okna lze samozřejmě instalovat i do jednotlivých sekcí v různých počtech, ale vždy musí být respektována tuhost a tím i životnost vratového křídla (není možno okno instalovat například 2 cm od okraje otvoru a pod.).
Okno se skládá z estetického rámu, teplého vnitřního rámečku a dvojskla, většinou akrylátu, případně skla s bezpečnostní fólií na povrchu. Rám je v přední části opatřen speciálním tmelem, který dokonale utěsní okno v otvoru vytvořeném v sekci.

Alternativou v prosklení vrat je kompletně celá prosklená sekce MATRIX A1, kde je vyšší pořizovací cena vyvážena větším množstvím propouštěného světla. Dveře k sekčním vratům také existují ve variantě mimo vrata, vedle vrat. Jde o dveře, které jsou složeny ze stejných sekcí jako objednaná vrata, dokonce vlastní dekor je srovnáván ve fasádním systému, aby vše ladilo k sobě. Vlastní rám i panty jsou pak ve standardu kvality klasických vstupních dveří, tedy jde o plnohodnotné vstupní dveře.

Napište nám nebo vyplňte kalkulační formulář a my vám uděláme nezávaznou kalkulaci
Top