Křídlová vrata Trido

◂ ZPĚT
trido kridlova1

Křídlová vrata Trido, zlatý dub

V dnešní době jsou sekční garážová vrata číslem jedna při rekonstrukcích starších, již nevyhovujících garáží a také pro uzavření stavebních otvorů garáží naprosté většiny novostaveb. Někdy to ale technicky nejde, použít moderní mechanismy sekčních vrat a pro někoho není technický vzhled panelů zrovna atraktivní. Tady pak může být zajímavé uvažovat o klasických křídlových vratech. Křídlová vrata umožňují používat vchod jako klasické dveře, při vícebodovém zajištění jsou křídlová vrata i velmi bezpečná a za určitých okolností mohou mít i výborné izolační vlastnosti. TRIDO má v nabídce křídlová vrata, která splňují nejpřísnější požadavky náročných investorů. Vrata vyrábí ze stejných sekcí jako svá běžná sekční vrata, tedy jsou vyplněna PUR pěnou 40 mm, v nabídce jsou barvy a dekory běžné u produkce vrat TRIDO.

trido kridlova2

Křídlová vrata, hladký panel

Křídlová vrata TRIDO se běžně vyrábí v rozměrech do 3000 mm šířky a do 3000 mm výšky. Hlavním pevnostním prvkem je ocelový pozinkovaný rám, který je obložený luxusním hliníkovým profilem. Panely vložené do rámu křídla jsou také orámovány hliníkovým profilem pro perfektní pohledově estetický dojem. Křídla vrat mají po celém obvodu kvalitní gumové těsnění a proto jsou izolační vlastnosti srovnatelné s vraty sekčními. Panty mohou být skryté, takzvané klavírové, a nebo mohutné klasické panty jako u vstupních dveří. Pokud jsou vrata vyšší, přidávají se další panty (6 nebo 8), aby nedocházelo k prověšování křídel vrat. Křídlová vrata TRIDO jsou dodávána včetně kvalitního zámku s vložkou. Je možno kombinovat ve variantách klika / klika nebo klika / koule.

trido kridlova3

Klika ovládající unikátní systém pohonu

Panely pevně osazené v křídlech vrat jsou vyrobeny s technologií přerušeného tepelného mostu, což ještě více zlepšuje tepelně – izolační vlastnosti vrat. Pokud se panely ale orámují hliníkovým profilem, vzniká tu sice malý, ale přece jenom tepelný most. Pro vytápěné prostory má firma TRIDO variantu křídlových vrat s přerušeným tepelným mostem. To znamená, že profily jsou také přerušené, oddělené a ještě po celé vnitřní ploše podložené speciálním mikrokomůrkovým izolantem. U této varianty je také možné při požadavku na stříkání profilů do vybrané RAL barvy, zvolit tuto požadovanou barvu rozdílnou pro venkovní a vnitřní stranu. U klasické varianty toto možné není, protože by bylo technicky velmi problematické jeden profil stříkat do různých barev.

trido kridlova4

Patentovaný systém pro pohon křídel

Křídlová garážová vrata je samozřejmě možné vybavit stropním pohonem pro automatický provoz vrat i na dálkové ovládání. Toto řešení mělo ale jeden zásadní problém. Pokud se použil pohon, už nešlo běžně vrata používat v režimu ručních dveří, protože odblokování a zablokování je tu poměrně složité a možné spíše jen z vnitřní strany. Technici z TRIDA se k problému postavili čelem a vyvinuli unikátní, patentovaný systém, kdy je možno mít křídlová vrata v režimu běžné automatiky, ale také je libovolně používat jako klasické ruční dveře. Křídlová vrata opatřili speciálním bowdenem, který je veden od kliky k hornímu závěsu k pohonu od křídla s klikou. Speciální závěs umožňuje klikou uvolnit ze spojení s pohonem a při zavření křídla zase táhlo pohonu zaháknout.

Napište nám nebo vyplňte kalkulační formulář a my vám uděláme nezávaznou kalkulaci
Top