Pohony Somfy: TOP!

◂ ZPĚT

Somfy – světově uznávaná značka pohonů!

PENTAX Image

Stropní pohon od Somfy SIMU

Somfy je tradiční francouzská značka, největší světový výrobce stínicí techniky. Různé pohony vyrábí již po mnoho desetiletí a například jejich roletové pohony jsou svou spolehlivostí a inovativními přístupy pověstné. Nakonec, pracuje s nimi i naprostá většina firem stínicí techniky na našem trhu. Jejich pohony patří do dražší kategorie, ale to je vyváženo opravdovou kvalitou, kterou vidíte na každém detailu. Somfy dává na své garážové pohony, dráhy pohonů a dokonce i na dálkové ovladače záruku 5 let bez omezení jako důkaz jistoty tohoto špičkového výrobce, že dodává kvalitu bez kompromisů. K jejich pohonům je dostupné velmi široké spektrum různých doplňků pro mnoho možných aplikací. Pohony Somfy k ovládání garážových vrat jsou standardně připravené k možné instalaci záložní baterie NiMh přímo v tělese pohonu (pohon je provozuschopný i při výpadku elektrické energie, až 10 cyklů). Samozřejmostí je možnost kombinace se solárním a nebo čistě bateriovým napájením, vrata je možno provozovat v automatickém režimu, i když není přivedena elektrická síť, …více info zde!

somfy pohon2

Stropní pohon Simu 1000

Nejčastěji kombinujeme dodávaná vrata, z nabídky od Somfy, s výbornými pohony GM 800 a GM 1000. Ty napojujeme na tiché a výjimečně tuhé stropní dráhy s řemenem, který je, stejně jako připojené stropní pohony, testovaný na 36500 cyklů a bez problémů vydrží desítky let provozu při ovládání různých garážových vrat. Sofistikované řídicí jednotky Somfy pohonů mají mnoho automatizačních a bezpečnostních funkcí, běžných jen u těch nejdražších vratových pohonů. Unikátně je i řešeno zavěšení pohonu, protože, na rozdíl od běžné produkce, mají tyto pohony kovovou základnu, za kterou jsou zavěšeny ke stropu a pevně přišroubovány k vodicí řemenové dráze. Tento technický detail znamená další ztišení pohybu a snížení vibrací celého systému a v konečném důsledku prodlužuje životnost pohonného mechanismu vrat.

somfy pohon3

Ovládací prvky systému Somfy

Možností ovládání pohonů je mnoho, to už vyplývá z faktu, že Somfy je přední světový výrobce domovní automatiky. V nabídce jsou různé mnohakanálové a programovatelné ovladače roletových a jiných stínicích systémů, dále běžné ovladače, drátové i bezdrátové kódové klávesnice. Tyto klávesnice mohou mít přiřazeny mnoho uživatelských kódů s důkladným zabezpečením proti zneužití. K dispozici jsou i doplňky v provedení „antivandal“ pro případnou potřebu instalací do venkovního prostoru s volným pohybem osob. Somfy nabízí i verzi ovládání pohonů moderním otevřeným systémem IO. Protokol IO má obousměrné rádiové spojení s absolutní jistotou, v jaké pozici se nachází ovládané zařízení. Poznáte, zda jsou Vaše vrata nebo brána zrovna otevřena či zavřena, přímo na dálkovém ovladači.

somfy pohon4

Vratový pohon Axovia 220B

Další silnou stránkou světoznámého výrobce Somfy jsou pohony vjezdových bran a tady, stejně jako u jiných výrobků Somfy, jde o kvalitu, kterou poznáte hned na první pohled. Somfy dává na své bránové pohony záruku 3 roky bez omezení a to také není rozhodně běžné, ale odpovídá to použitým materiálům a technickému řešení. Většina těchto pohonů je postavena na stále populárnějších motorech na napětí 24 V. Výhod této volby je mnoho, ale nejdůležitější je funkce citlivého rozpoznání překážky, možnost pomalého rozjezdu a dovření, tak důležité pro životnost brány a v neposlední řadě je to zase, u Somfy běžná, možnost připojení záložní NiMh baterie pro provoz při výpadku dodávky elektrické energie. Velmi často instalujeme například výborné pohony pro křídlové brány Axovia 220B. Mají velmi odolnou konstrukci z hořčíkové slitiny a přímo v jednom z pohonů je celá řídicí jednotka včetně přijímače systému Somfy. Dále tyto pohony nepotřebují nikde žádné dorazy, protože koncové polohy se nastavují pouze na ramenech pohonů, pohony se pak seřídí samoučicím režimem do perfektního chodu.

Napište nám nebo vyplňte kalkulační formulář a my vám uděláme nezávaznou kalkulaci
Top