Garážová vrata Alutech

◂ ZPĚT
alutech gunther tore vrata1

Alutech – Günther Tore garážová vrata

Sekční garážová vrata Alutech patří k tomu nejlepšímu na evropském trhu! Na našem trhu jsou v nabídce více než 6 let. Tato značka Alutech (v poslední době často pod starou a kvalitní německou značkou Günther Tore), kterou nabízíme, je jiná než mnoho jiných značek na trhu. Celá sekční vrata jsou vyrobena v jediném závodě. Od počátečního barvení plechů až po konečné balení do beden a kartonů s neustálou kontrolou kvality každé etapy výroby. Všechny díly vrat jsou navrhovány, aby vytvářely co nejlepší výrobek s dlouhou životností. Jeden z nejpevnějších vratových panelů na evropském trhu, vyplněný v celé ploše pěnou o tloušťce 45 mm, součinitel prostupu tepla U=0,61 W/m2K – platí pro celé křídlo vrat! Tady je nutné podotknout, že tato hodnota je deklarována certifikátem zkušebny (viz prohlášení o shodě v „Infu – ke stažení“). Často Vám některé firmy uvádějí hodnoty prostupu tepla, které absulně nemohou ničím prokázat, prostě chtějí získat obchodní výhodu za každou cenu… Všechny systémy s minimálně zaručenou životností vyvažovacích pružin 25000 cyklů nebo více. Velmi kvalitní zapouzdřená ložiska, opravdu robustní mechanika a dokonalé zatěsnění všech stran stavebního otvoru. To jsou předpoklady pro hermetické uzavření garáže bez tepelných ztrát a tichý, bezproblémový chod garážových vrat po mnoho let. V každém detailu jedny z nejlepších vrat na trhu a s výbornou pověstí!

alutech_logogggglogo Somfy2Naše vrata Alutech většinou kombinujeme se špičkovými pohony od značky Somfy, s tichou řemenovou dráhou. Pohon i řemenová dráha jsou testovány na 36500 cyklů a vždy dodávány minimálně se 2 ovladači. Na tyto 4-kanálové ovladače, řemenovou dráhu i pohony dává výrobce záruku 5 let jako důkaz mimořádné kvality dodávaného výrobku. Pohony mohou být vybaveny záložní baterií, umístěnou přímo v tělese pohonu a jsou tedy provozuschopné i při výpadku dodávky elektřiny. K pohonům je mnoho doplňků jako například kódová klávesnice, bateriová sada pro plný provoz na akumulátory nebo kompletní solární napájecí systém. Vrata Alutech ve spojení s pohony od Somfy jen těžko hledají konkurenci a to nejen u garážových vrat na našem trhu!

alutech gunther tore vrata2

U torzních systémů je Alutech vždy v nerezu!

alutech gunther tore vrata3

Základní dřevodekory pro Alutech Günther Tore vrata

alutech gunther tore vrata4

Základní barvy + možnost stříkaní do vybrané RAL barvy

alutech gunther tore vrata5

Jednotlivé možnosti designů Alutech – Günther Tore

alutech gunther tore vrata6

Alutech průchozí dveře – venek, vnitřek

Všechna vrata, která dodáváme, jsou ve špičkové, certifikované kvalitě, zaručují maximální bezproblémovou životnost, skvělý design a v neposlední řadě je dobré zdůraznit rozumnou cenovou hladinu námi dodávaných vrat. Vrata jsou vždy vyrobena přesně na míru, tedy na rozměr vašeho stavebního otvoru. Dobrá cena nikdy nesmí být na úkor kvality, o čemž vás rádi přesvědčíme. Vlastní konstrukce vrat je kompletně pozinkována pro dlouhodobou ochranu proti korozi, u některých typů jsou určité části nerezové pro zvýšené namáhání a dlouhou životnost.

Jednotlivé sekce garážových vrat je možno zvolit a kombinovat z těchto variant: HLADKÝ PANEL, DRÁŽKA a LAMELA. Povrch jednotlivých sekcí garážových vrat je možno zvýraznit strukturou dřeva WOODGRAIN nebo strukturou MIKROLAMELA (zvaná taky jako mikrovlna nebo i valcha). Je možno vybrat z několika základních barev RAL a nebo, za příplatek, objednat jakýkoliv odstín vzorníku RAL. V některých odstínech RAL je možné také mít moderní povrch mikrolamela (valcha). Z vnitřku garáže je vždy provedení bílé. Z provozních důvodů nejsou vždy všechny kombinace dostupné a možné. Ale výběr je přesto veliký a každý si najde perfektní řešení pro svou garáž.

Průchozí dveře ve vratech Alutech

Tak jako do jiných značek sekčních vrat, je i do vrat ALUTECH možné instalovat integrované dveře. Vrata Alutech mají výborné řešení tohoto produktu. Standardní sekční vrata Alutech mají součinitel prostupu tepla 0,61 W/m2K, ale s dveřmi je to U=1,07W/m2K. To je skvělá hodnota, protože některé značky sekčních vrat nedosahují takových hodnot ani v běžně instalovaných vratech bez dveří! A vestavěné dveře vždy o něco snižují tepelně izolační vlastnosti a celkovou tuhost vratového křídla. Konstrukce a design průchozích dveří do sekčních garážových vrat Alutech se radikálně liší od konkurenčních výrobků. Toto komplexní řešení znamená podstatné zlepšení provozních vlastností vratových dveří (Alutech vše dokládá, jako certifikované, v prohlášení o shodě). Je jasné, že tato složitá konstrukce, částečně prováděná za pomocí ruční, odborné práce, něco stojí (určitě Vám, u žádné značky, nebude stačit ani 10000,- navíc, často je to výrazně výše…). Vrata zdražují dveře samotné, složitější montáž a hlavně nutnost použití mechaniky pro velká vrata, jinak se to nedělá.

Dveře u vrat Alutech se vyrábí vždy se samozavíračem pro bezpečné uzavření, aby nedošlo k poškození dveří a stavby při náhodném pohybu vrat s otevřenými dveřmi. Dveře jsou vybaveny magnetickým snímačem stavu dveří, který se propojí s logickým systémem řídicí jednotky. To zajistí, že nemůže dojít ke spuštění pohonu, když dveře nejsou dokonale uzavřeny (například pro nějakou mechanickou překážku), ale je potřeba doplnit za nemalý příplatek instalační prvky pro propojení s jednotkou (pohon s jednotkou stojí, ale vrata s dveřmi se pohybují). Pohony Sommer (známé z vrat TRIDO) mají výhodu své odlišné konstrukce, kdy se vlastní motor pohybuje s vraty také a tak je případné použití takového kontaktu jednodušší, ale zase jde o složité propojení. Běžně stačí samozavírač. Privátní pohony také nejsou tak rychlé jako průmyslové a mají citlivější detekci překážky. Tedy maximálně by udělaly vryp do fasády a vratům by to nemělo zásadně uškodit, pokud by taková kolizní situace přece jenom nastala. Sekční garážová vrata ALUTECH s dveřmi jsou dole opatřena hliníkovým profilem, který zesiluje spodní panel vrat a zabezpečuje plnou provozní stabilitu. Pokud se použijí dveře s velmi sníženým prahem (něco málo přes 20 mm), není ani spodní těsnění příliš masivní (už by to nebyl nízký práh) a tedy jde toto řešení použít jen u prostor, které mají odpovídající kvalitu podlahy.

Prosklení ve vratech Alutech

alutech gunther tore vrata7

Integrovaná okna ve vratech Alutech

Sekční garážová vrata Alutech je možné opatřit také prosklenými sekcemi nebo vestavěnými okny. To se dává všude tam, kde je potřeba průhlednost ven a jde o zvýšení hladiny světla ve vnitřním garážovém prostoru. Šetří elektřinu za případné potřebné osvětlení ve dne. Vestavěná okna se uplatní spíše v privátním sektoru. Je to plastový rám, z přední strany speciálním tmelem zatěsněný, aby do křídla vrat nezatékalo. Vlastní prosklení tvoří dvojité polykarbonátové sklo s teplým rámečkem pro udržení výborných izolačních vlastností vratového křídla Alutech. Více světla ale dodá celá prosklená sekce. Běžně se užívá především ve firemním sektoru, kde se pracuje přes celý den, garážová vrata pro myčky, servisy a další firemní a pracovní prostory. Jednotlivé sekce mohou být vyrobeny s prosklených panelů do panoramatických vrat. Vyrábí se z hliníkových profilů a jsou také zpravidla proskleny polykarbonátem. Ten je průhledný, poměrně odolný a bezpečný a má dostatečné hodnoty prostupu tepla pro bezproblémový, ekonomický provoz. Hliníkové profily je možno lakovat běžnými barvami (RAL vzorník), základní světlé a tmavé barvy jsou ve standardní nabídce vrat ALUTECH. Běžně se kombinují panoramatické panely s klasickými sekcemi z pěnou vyplněných panelů. Konstrukčně i mechanicky jsou tato vrata stejná jako běžná sekční a průmyslová vrata. I veškeré bezpečnostní mechanismy jsou stejné a také pojistky proti přetržení lanek a pod. Samozřejmě i takto vyrobená vrata ALUTECH mají parametry dobrých izolačních vlastností a jsou konstruována pro dlouhé a bezchybné intenzivní použití, a to i v nepříznivých klimatických podmínkách.

Napište nám nebo vyplňte kalkulační formulář a my vám uděláme nezávaznou kalkulaci
Top